1.Güçlü Akademik Yapı

·Eğitim Kalitesi: AGÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü seçkin öğretim üyesi kadrosuyla ve modern, özgün, yenilikçi ve 100% İngilizce eğitim programı ile ülkemizin en kaliteli bilgisayar mühendislerini yetiştirmek istemektedir. Örneğin, daha hazırlık eğitimi sırasında ABD’de dil eğitimi alarak yurtdışı tecrübesi kazanacaksınız. Az mevcutlu sınıflarda etkileşimli öğrenme ortamı sunan AGÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, aynı zamanda uzun stajlarla ve proje tabanlı derslerle sanayi ile iç içe bir eğitim fırsatını sizlere takdim etmektedir. Ayrıca hepsi yurt dışı tecrübeli öğretim üyelerimizle yakın akademik danışmanlık çerçevesinde devamlı iletişim halinde olma imkanına sahip olacaksınız.

·Bilimsel Çalışma Olanağı: AGÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün en çarpıcı özelliklerinden biri de araştırmaya ve bilim adamı yetiştirmeye verdiği önemdir. Bölümümüz siz öğrencilere isterlerse öğretim üyeleriyle beraber birebir bilimsel araştırma yapmaolanağı sunmaktadır. Bu sayede, daha lisans eğitiminize devam ederken bilimsel çalışma yapma ve akademik hayat tecrübesi kazanma şansını yakalayacaksınız.

·Seçmeli Ders Zenginliği: AGÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerine farklı alanlarda uzmanlaşma olanağı sağlayacak çok sayıda ve çeşitte seçmeli ders alma imkanı sunar. Bu sayede öğrencilerimiz çeşitli sektörlerde ve iş alanlarında rahatlıkla çalışabilecek nitelikte bir bilgisayar mühendisi olarak mezun olurlar. Bunun yanı sıra, farklı fakültelerden alınan seçmeli derslerle ilgi alanlarınızda kendinizi geliştirerek disiplinler arası bir bakış açısı kazanırsınız.

·Laboratuvar, Kütüphane ve Diğer Olanaklar: AGÜ, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin eğitimi ve araştırma yapabilmeleri için en ileri bilgisayar ve diğer laboratuvar donanımlarına sahiptir.

2.İş Dünyasındaki Etkisi

·Kariyer Yolu: Bölümümüz iş dünyasının her yönden donanımlı seçkin temsilcileriyle birlikte mentorluk projesi kapsamında siz öğrencilerimize eğitim hayatı boyunca kariyer desteği sunacaktır. Bu sayede öğrencilerimizin öncelikle kendilerini iyi tanımaları ve eksiklerini giderecek şekilde geleceğe yönelik kariyer planları hazırlamaları sağlanacaktır.

·Projelerle Gerçek İş Yaşamı Tecrübesi: Bölümümüz Türkiye’de üniversite-sanayi işbirliğine en çok önem veren mühendislik bölümlerinden biridir. Bütün öğrencilerimizin Türkiye’nin en seçkin şirketlerinde ve farklı sektörlerde ekipler halinde proje tabanlı gerçek hayat deneyimini kazanmalarını istemekteyiz.

3.Sosyal ve Kültürel Ortam

Üniversite bünyesinde oluşturacağımız sosyal yaşam alanları ve gençlik merkezleriyle öğrencilerimizin sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirmeleri sağlanacaktır. Öğrenci kulüplerimizin sağlayacağı bağlantılarla uluslararası deneyim de kazanmaları hedeflenmektedir.

Öğrencilerimizin akademik yaşamlarının rahat ve başarılı bir şekilde geçirmeleri için gerekli olan destek ve imkanlar bölümümüz tarafından sağlanmaktadır. Örneğin, üniversitemizin öğrenme ve öğretme koordinatörlüğü ile yeni gelen öğrencilerimizin akademik hayata ve üniversite yaşantısına daha kolay uyum göstermesinde yardımcı olunacaktır. Ayrıca bölümümüz öğretim üyeleri öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca akademik konularda danışmanlık yaparak, gelecek hedeflerine ulaşmak için eğitim programlarını şekillendirmelerine yardımcı olacaktır. Üniversitemizin kariyer merkezinin sunmuş olduğu hizmetler ile öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre daha rahat iş bulabilmelerinde yardımcı olunacaktır.